Nie trzeba wiele, by monotonny i powtarzalny jadłospis urozmaicić i zmienić. Szeroki wybór produktów sprawia, że możemy dowolnie komponować potrawy, wykorzystując nie tylko sezonowe pożywienie, ale też produkty pochodzące z dalekich krajów.

Dieta pełna wyjątkowych elementów

Aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować, konieczne jest zadbanie o odpowiednią dietę. W jej składzie powinny znaleźć się witaminy, błonnik, białko, wysokiej jakości węglowodany. Szukając sposobów na zmiany w jadłospisie, nie trzeba wykorzystywać egzotycznych potraw. Każdego dnia wystarczy sięgnąć po owoc – jabłko, banana, winogrona. Regularne jedzenie nieprzetworzonych owoców i warzyw znakomicie wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na przemianę materii. Wszystko za sprawą błonnika. Kilka razy w tygodniu sięgajmy po przetwory mleczne wysokiej jakości – kefiry i maślanki. Pozwolą one na uzupełnienie białka, jak również wapnia, które jest niezbędne do budowania silnych kości. Dietetycy zalecają także produkty z pełnego ziarna – przede wszystkim ciemne pieczywo, ale i makarony. Produkty takie zawierają wiele witamin i mikroelementów.

Wyjątkowe dania na co dzień

Jak zaskoczyć domowników i gości niebanalna potrawą? Jedną z ciekawszych propozycji jest bez wątpienia przepis na grillowaną golonkę w piwnej marynacie. Golonka jest w tym przepisie marynowana w jasnym piwie, co nie tylko sprawia, że mięso staje się soczyste, ale też nabiera niebanalnego smaku i aromatu. Przygotowanie takiego dania nie zajmie wiele czasu – konieczne jest jednak korzystanie z grilla elektrycznego lub też piekarnika z funkcją grilla. Golonka może okazać się świetną alternatywą na weekendowy obiad, kiedy pragniemy spędzić czas z rodziną przy stole. Smaczne i pożywne mięso zaspokoi głód i zaskoczy symfonią smaku!

 

 

 

Comments are closed.