Każdego dnia bardzo duża liczba ludzi na całym świecie zmaga się z problemem usuwania zbędnego owłosienia z różnych partii swojego ciała. Stosują oni z reguły najbardziej popularne metody mechaniczne takie jak używanie pianek do golenia i żyletek, czy też depilatorów. Jednak niezależnie od metody – włosy i tak odrastają, a cały cykl się zapętla. Oznacza to w przyszłości utratę czasu na kolejne depilacje i wydanie pieniędzy na materiały. Można zrobić to raz, a porządnie udając się na serie zabiegów depilacji laserowej, która jest permanentna!

Depilacja laserowa – dlaczego jest trwała?

Depilacja laserowa jest jedyną trwałą metodą usuwania zbędnego owłosienia. Dzieje się to za sprawą ukierunkowania zabiegu na cebulki włosowe, które są źródłem ciągle odrastających włosów.

Wszystko rozpoczyna się od emisji wiązki światła o określonej długości fali na skórę klienta. Kilkuminutowe, maksymalnie kilkunastominutowe zabiegi są w zupełności wystarczające. Melanina wyłapuje emitowane światło i przekształca jego energie w procesie termogenezy w energię cieplną. Cebulki włosowe pod wpływem zbyt dużej temperatury jaka panuje wokół melaniny ulegają uszkodzeniom. Uszkodzone cebulki włosowe nie będą produkować włosów co właśnie ta efekt permanentny. Jednak należy uważać i skrupulatnie dbać o terminy powtarzających się sesji – gdy opuści się zabieg, w którym akurat cebulka włosa była w fazie anagenu, to mogą one tylko się uśpić i efekt będzie widoczny tylko przez 2-3 lata. A jednak depilacja laserowa to spory koszt, więc warto dotrzymywać terminów.

Apropo cen – wiele osób zadaje sobie pytanie ile to kosztuje. Niestety nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od renomy salonu, jego położenia, wyboru partii ciała do depilacji laserowej oraz ilości sesji.

Sprawdź także: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-lublin/

Depilacja laserowa Lublin

Lublin jest dużym miastem, w którym znajdują się salony sieci Depilacja.pl. To bardzo ceniona i znana sieć, która posiada szereg pozytywnych opinii – warto zaufać właśnie takim markom. 

Comments are closed.