Styl rustykalny z sezonu na sezon cieszy się coraz większą popularnością wśród miłośników odpoczynku w ogrodzie. Zmęczeni wszechobecnym minimalizmem zwracamy się  w kierunku tego, co naturalne i swobodne. Ważnym elementem ogrodów inspirowanych wiejskim krajobrazem są meble, a wśród nich – stoły zachęcające do spędzania czasu w rodzinnym gronie. Jaki stół na taras rustykalny będzie najlepszy? Sprawdź nasze rady!

Solidny stół na taras – niezawodne drewno tekowe

Metalowe, plastikowe i technorattanowe stoły nie do końca dobrze współgrają z koncepcją stawiającą na piedestale naturę. Jaki stół na taras stworzy z bujną zielenią wyjątkowo zgrany duet? Bez wątpliwości odpowiadamy – drewniany! Co ważne, optymalnym wyborem do ogrodu rustykalnego będzie model z drewna tekowego pozyskiwanego z monumentalnych drzew rosnących w azjatyckich lasach monsunowych. Teczyna, w odróżnieniu od europejskich gatunków, jest bardzo twarda, odporna na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Dzięki wysokiej zawartości kwasu krzemowego i substancji oleistych stół nie będzie niszczał pod wpływem ekspozycji na zmienną temperaturę, wodę i promieniowanie UV. Zagrożenia nie stanowią dla niego również środki chemiczne.

Tekowy stół na taras i meble rattanowe – Vimine źródłem inspiracji

Ciężkie, masywne stoły tekowe stworzą zgrany duet z lekkimi krzesłami wyplatanymi z rattanu. Starannie wykonane komplety składające się z okrągłego lub prostokątnego stołu i subtelnych, wygodnych krzeseł znajdziesz w katalogu marki Vimine. Co ważne, drewniane stoły i meble rattanowe Vimine tworzone są ręcznie z surowców pozyskiwanych wyłącznie z ekologicznych źródeł. 

Comments are closed.

zobacz wiecej https://beesafe.pl/porady/historia-pojazdu-z-niemiec/ leżak ogrodowy