Jazda konna to sport coraz chętniej wybierany przez osoby w różnym wieku, również dzieci. Sport ten uznawany jest za ogólnorozwojowy, pozwalający na budowanie kondycji oraz smukłej sylwetki. Aby jazda była przyjemnością zadbajmy o nasz komfort i bezpieczeństwo – wybierzmy odpowiedni kask i spodnie na konia. Jakie produkty proponują nam topowi producenci?

Funkcjonalne spodnie na konia – jakie bryczesy kupić?

Komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy konnej to podstawa – przekonują instruktorzy. Przygotowując się do pierwszych lekcji jazdy konnej pamiętajmy przede wszystkim o wygodnym pasku oraz bryczesach. Spodnie na konia powinny być dopasowane do naszej sylwetki, ale jednocześnie nie mogą one krępować ruchów. Nowoczesne spodnie na konia tworzone są z tkanin łączonych, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. Włókna naturalne pozwalają na stałe wentylowanie skóry i minimalizowanie ryzyka obtarć – to szczególnie ważne latem. Włókna naturalne odznaczają się również wysoką odpornością na ścieranie czy uszkodzenia, przez co są po prostu trwałe. Dzięki zastosowaniu włókien syntetycznych tkanina jest przyjemna w dotyku, jest elastyczna. Spodnie na konia uzupełniane są o leje – to specjalnie wszyty pas materiału lub silikonowe linie, które pozwalają na lepsze utrzymywanie się w siodle podczas jazdy. Bryczesy dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów i kolorów – wiele modeli damskich zaskakuje dodatkami. Spodnie na konia posiadają również funkcjonalne kieszonki oraz niewielkie szlufki na pasek. 

Spodnie na konia i kas jeździecki

Kupując spodnie na konia pamiętajmy o tym, że drugim ważnym elementem stroju jeździeckiego jest kask. Kaski jeździeckie chronią naszą głowę w czasie upadku – są one tworzone z wysokiej jakości materiałów syntetycznych, paski umożliwiają zapięcie kasku pod brodą. Kupując kask przymierzmy kilka modeli – w ten sposób wybierzemy produkt idealnie pasujący na naszą głowę. 

Comments are closed.