Zdecydowałeś się na zakup rolet lub żaluzji. I już na starcie możesz być zaskoczony, jak wiele możliwości jest obecnie na rynku. W wielu wariantach dekoracje okienne uzupełniają tradycyjne firany i zasłony, choć w nowoczesnych aranżacjach widać kult minimalizmu. Ta oszczędność sprawia, że bardzo uważnie dobiera się kolor, rodzaj tkaniny czy też sam system do swoich potrzeb. Warto również zwrócić uwagę, że bez problemu można zamówić rolety także do niestandardowych okien, a tym samym da się wykończyć każde wnętrze – mieszkalne, biurowe, lokal handlowy czy też hotel – tego typu produkty posiada w swojej ofercie krakowska firma Roltis.

Plisy, rolety dzień noc i klasyczne

Niezmiennie dużą popularnością cieszą się rolety tradycyjne wolnowiszące lub te w kasecie, którą można dobrać do koloru ramy okiennej. To wygodne rozwiązanie. Materiał można zatrzymać na dowolnej wysokości okna, a tym samym regulować ilość światła, jakie do wnętrza wpada. Producenci oferują rolety niemalże transparentne i te wyciemniające, które chronią przed intensywnym słońcem oraz nagrzewaniem się wnętrz. Rolety zaciemniające doskonale sprawdzają się w sypialniach czy też pokojach dzieci, szczególnie gdy wszystkim zależy na tym, by dłużej pospać. Zawsze przy wyborze rolet trzeba również zwracać uwagę na jakość wszystkich elementów oraz sprawne działanie systemów. Tego typu dodatek będzie nam towarzyszyć przez lata i musi być bezawaryjny.

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych rolet są plisy.

Zachwycają wyjątkowym i unikalnym design, są funkcjonalne i chętnie wybierane do mieszkań czy biur. Swój niezwykły wygląd zawdzięczają tkaninie, która układa się w charakterystyczną, niezwykle subtelną harmonijkę. Tym samym całość można ściągać od dołu i od góry oraz zatrzymywać w dowolnym miejscu. Plisy prezentują się rewelacyjnie w przestrzeniach klasycznych i nowoczesnych, są doskonałe na mniejszych oraz większych oknach, a także można je dopasować także do tych o nietypowym kształcie. I dlatego właśnie po harmonijkową konstrukcję tak chętnie sięgają osoby o bardzo różnych gustach.

Innym modnym wariantem są rolety dzień noc

https://www.roltis.pl/katalog/rolety-dzien-noc. Rewelacyjnie sprawdzają się w mieszkaniach na parterze i są niezastąpione w biurach, gdy trzeba regulować ilość światła. Całość to materiał nawinięty na dwa wałki. Składa się on z naprzemiennych pasów transparentnych i zaciemniających, a cały efekt zależy od ich wzajemnej pozycji. Tego typu rolety idealnie chronią przed światłem, ale również przed spojrzeniami wścibskich przechodniów. W biurach ograniczają także ilość światła i sprawiają, że nie odbija się ono w ekranach komputerów. Ten sam efekt rozproszenia jest istotny także wówczas, gdy chce się oglądać telewizję.

Jak dopasować rolety?

Niezmiennie rolety pełnią we wnętrzach funkcję dekoracyjną i praktyczną. Poza tym znacząco wpływają na to, jak się w danym miejscu czujemy. I dlatego niezwykle ważna jest tonacja kolorystyczna i rodzaj materiałów. Przykładem mogą być żaluzje, które nieco odeszły do lamusa, ale obecnie wracają w wielkim stylu. Poza lamelami z aluminium czy tworzyw sztucznych hitem są te wykonane z drewna, skóry czy też bambusa. Niewątpliwie podnosić będą prestiż miejsca i doskonale wpiszą się we wnętrza urządzone w stylu kolonialnym, vintage czy eklektycznym. Naturalne żaluzje to prawdziwy wnętrzarski przebój, który świetnie wygląda w biurach, gabinetach, restauracjach oraz w salonach. Z pewnością – nawet jeśli wymaga więcej uwagi przy czyszczeniu, będzie przykuwać spojrzenia i stanie się bardzo charakterystycznym elementem wnętrza.

Funkcje specjalne

Teoretycznie rolety i żaluzje montuje się po to, by regulować ilość światła, jakie do wnętrz wpada. Dlatego właśnie warto ocenić najpierw lokalizację okna i to, w jaki sposób się pokoje nagrzewają. Pod tym kątem wybiera się tkaniny zaciemniające lub te nieco cieńsze. Może się również zdarzyć, że choć słońce nie będzie nas budzić o świcie to jednak sąsiedztwo latarni czy też neonów będzie wpływać negatywnie na sen, więc odpowiednie dodatki powinny z tymi problemami też sobie poradzić. Poza tym rolety w wielu wariantach pomogą także zadbać o termoregulację we wnętrzach. To pozwala zaoszczędzić na klimatyzacji latem, a zimą na ogrzewaniu, co niewątpliwie wpłynie nie tylko na wysokość rachunków za ogrzewanie, ale także na komfort. Producenci oferują również specjalistyczne rolety zewnętrzne https://www.roltis.pl/katalog/rolety-zewnetrzne, które coraz częściej montowane są w mieszkaniach i domach. Niekiedy mają one przede wszystkim właściwości przeciwwłamaniowe, ale również będą zabezpieczać wnętrza przed nagrzewaniem się oraz uciążliwym hałasem. W tym wypadku świetnie sprawdzają się także automatyczne systemy sterowania, które idealnie wpisują się w koncepcję inteligentnych i ekonomicznych domów. Wybór konkretnej opcji jest oczywiście kwestią gustu, lokalizacji oraz potrzeb. Dlatego właśnie oferty produktów są bardzo różnorodne i czerpią inspiracje z rozmaitych źródeł. Tym samym można wykreować niezwykle stylowe, romantyczne, orientalne czy nowoczesne wnętrze za pomocą dekoracji i koloru. To świetny punkt wyjścia, który pozwala być kreatywnym oraz oryginalnym. Miłośnicy minimalistycznej prostoty w szeregu propozycji też znajdą te doskonałe rolety, żaluzje i inne osłony okienne dla siebie.

 

Comments are closed.