Szukając sposobów na to, aby nasz dom był jak najbardziej komfortowy i dopasowany do naszych potrzeb warto pamiętać o rzeczach podstawowych – takich jak okna. Okna pasywne to dzisiaj jedne z najchętniej wybieranych – klienci cenią sobie przede wszystkim ich doskonałe parametry techniczne, ale również innowacyjność. Co warto wiedzieć o oknach tego typu?

Okna pasywne – na czym polega ich fenomen?

Nowoczesne okna pasywne to produkty wybierane coraz chętniej – wynika to nie tylko z ich świetnych parametrów technicznych, ale również z atrakcyjnej ceny. Producenci proponujący nam okna pasywne gwarantują jednak coś więcej – okna pasywne doskonale izolują wnętrze domu czy mieszkania, co przekłada się nie tylko na komfort cieplny, ale również na znacznie niższe rachunki za ogrzewanie. Jak to możliwe?

Okazuje się, że przez zwykłe okna z naszego mieszkania czy domu może uciekać nawet do 30% ciepła znajdującego się we wnętrzu. Przekłada się to na konieczność dogrzewania mieszkania i jednocześnie na wyższe rachunki. Wybierając nowoczesne okna zwracajmy uwagę przede wszystkim na współczynnik przenikania ciepła. W przypadku okien pasywnych współczynnik ten jest bardzo niski – dzięki nim możliwe jest zminimalizowanie straty energii przez okna nawet o 45%! W przypadku okien pasywnych stosowany jest system trzech lub więcej szyb, ale tez powłoki niskoemisyjne. Okna takie nie posiadają aluminiowych elementów. 

Okna pasywne w domu pasywnym 

Okna pasywne doskonale wpisują się w modę na bycie eko – dzięki nim znaczna część ciepła zostaje wewnątrz pomieszczenia, a my nie musimy tracić energii na to, aby dogrzać mieszkanie. Okna pasywne to elementy chętnie wykorzystywany w domach pasywnych – w teorii są to domy zbudowane w taki sposób, aby ilość zużytej energii na jego ogrzewanie była jak najniższa.

Comments are closed.

Poťahy STANDARD Osvetlenie https://xann.pl/sitemap