Kuchnia jest pomieszczeniem, które jest w stanie przyciągnąć wszystkich domowników. Niezależnie od tego, jak duży będzie miała ona metraż. Aby mogło się to udać, należy zaaranżować ją w ciekawy i funkcjonalny sposób.

Kuchnia z ciekawymi detalami

Czasem wystarczy jeden mały, ciekawy detal, który sprawi, że charakter całego pomieszczenia stanie się zupełnie inny. W przypadku kuchni może to być chociażby…jedna ściana, a dokładnie jej część. Jeżeli ktoś szuka ciekawej inspiracji na to, aby wykończyć ścianę nad blatem roboczym, to może zdecydować się na położenie desek, które zostaną specjalnie “postarzane”. Tak, jest to bardzo modny efekt, który z powodzeniem można połączyć z nowoczesnym, minimalistycznym stylem. Ciemne deski będą idealnie harmonizować z zestawem meblowym w białym kolorze. Tonacja ciemna pozwoli na przełamanie jasności i stworzy bardzo ciekawy efekt wizualny.

Salon z kuchnią

Kuchnia połączona z salonem to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań, które zostanie docenione zarówno przez właścicieli wielkich domów jednorodzinnych, jak również przez osoby mieszkające w kawalerkach. Ci drudzy zyskają dodatkową przestrzeń, która nie będzie ograniczona ścianą, a pierwsi będą mogli mieć stały kontakt z osobami znajdującymi się w pokoju dziennym. Jeżeli chcemy, aby takie pomieszczenia w odpowiedni sposób się prezentowały, musimy zadbać o zachowanie pewnych zasad, jak chociażby jeden punkt wspólny dla obu pomieszczeń, czy też ustalenie umownej granicy pomiędzy salonem i kuchnią. 

Comments are closed.

zobacz wiecej skrzynia ogrodowa zobacz wiecej