Objawy takie jak omdlenia, ucisk w klatce piersiowej, duszności, kołatanie serca warto skonsultować z kardiologiem. Rozmowa ze specjalistą pozwoli znaleźć przyczyny złego samopoczucia i wdrożyć niezbędne leczenie a czasem po prostu rozwiać obawy. Coraz więcej gabinetów umożliwia swoim pacjentom skorzystanie z konsultacji online.

Kardiolog online — przebieg wizyty

Wiele osób zastanawia się, jak taka konsultacja wygląda. Standardowe spotkanie trwa zwykle około 15-20 minut. Lekarz przede wszystkim przeprowadza wywiad z pacjentem. Aby postawić diagnozę, potrzebne są informacje na temat ogólnego stanu zdrowia, pojawiających się symptomów chorobowych, stylu życia pacjenta, a nawet historii chorób układu krążenia w jego najbliższej rodzinie. Im bardziej szczegółowy wywiad, tym większa szansa na prawidłową diagnozę.

Jeśli pacjent dysponuje wynikami aktualnych badań, takimi jak choćby morfologia, dokumentacją medyczną np. w przypadku leczenia chorób przewlekłych, to takie dokumenty warto mieć przy sobie podczas wizyty. Aby dobrać właściwe metody leczenia w przypadku stwierdzenia zaburzeń pracy układu krążenia, potrzebna jest szeroka wiedza i temu właśnie służy szczegółowa rozmowa z pacjentem.

Jakie badania może zlecić kardiolog?

Dla postawienia właściwej diagnozy kardiolog może zlecić szereg dodatkowych badań. Najczęściej są to: tradycyjne EKG lub całodobowe badanie EKG metodą Holtera, próba wysiłkowa, badanie ciśnienia metodą Holtera, echo serca, RTG klatki piersiowej a jeśli zachodzi taka potrzeba, inne badania, które lekarz uzna za niezbędne.

Choroby układu krążenia i leczenie kardiologiczne wymagają często zmiany stylu życia pacjenta. Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza oraz regularne wizyty kontrolne. W przypadku tych ostatnich wiele przychodni proponuje opcję Kardiolog online, która pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na dotarcie do gabinetu oraz zniwelować stres związany z wizytą w przychodni czy szpitalu.

Profilaktyka to podstawa

Problemy kardiologiczne mogą się pojawić u pacjentów w każdym wieku. Stanowią one najwyższy odsetek chorób będących przyczyną zgonów w naszym kraju. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i konsultacje ze specjalistą w przypadku pojawienia się niepokojących objawów.

Wykorzystanie nowych technologii sprawia, że konsultację z lekarzem specjalistą można przeprowadzić, nie ruszając się z domu. Kardiolog online to oszczędność czasu, komfort pacjenta i usprawnienie pracy gabinetu.

Comments are closed.

Fotele wiszące zobacz wiecej ubezpieczenie szkolne