Początek roku szkolnego to intensywny czas dla dzieci wracających do klas po dwumiesięcznej przerwie oraz rodziców muszących zorganizować na nowo codzienność. Jedną z ważnych  decyzji, którą opiekunowie muszą podjąć we wrześniu, jest kupno ubezpieczenia. Czym kierować się, wybierając ubezpieczenie szkolne? Sprawdź!

Ubezpieczenie szkolne – najważniejsze informacje

Ubezpieczenie szkolne to polisa NNW uwzględniająca potrzeby dzieci w różnym wieku oraz studentów. Jej zakup nie jest obowiązkowy. Jednak warto mieć świadomość, że wysokość składki jest niska, a korzyści płynące z ochrony – nieocenione. Polisa upoważnia do otrzymania środków w trudnej sytuacji: w przypadku choroby dziecka, uszkodzenia ciała, uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci (dziecka lub opiekuna). Dzięki polisie możliwe jest skorzystanie z profesjonalnej opieki medycznej, rehabilitacji, zakup leków czy skorzystanie z pomocy psychologa.

Nazwa polisy może być nieco myląca. NNW szkolne chroni zdrowie dziecka nie tylko w trakcie pobytu w placówce, ale również w dni wolne od lekcji. Umowa obowiązuje standardowo przez 12 miesięcy (a więc również w wakacje i ferie).

Jaką polisę wybrać?

Wybierając polisę, dokładnie sprawdź zakres i sumę ubezpieczenia. Ważne jest, aby zakres ochrony był szeroki i obejmował najważniejsze aspekty, przede wszystkim:  pobyt w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku (również komunikacyjnego), zwrot kosztów zakupu środków pomocniczych w przypadku uszczerbku na zdrowiu (na przykład wózka inwalidzkiego, kul czy ortezy), zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji oraz wypłaty świadczenia z tytułu zdiagnozowanej choroby. Polisa powinna chronić również poza Polską.

 

 

Comments are closed.

zobacz zobacz wiecej zobacz wiecej