Wraz z wiekiem zmniejsza się w skórze ilość naturalnego wypełniacza, czego efektem są zmarszczki, opadające policzki i nieregularny owal twarzy. Zabiegi z użyciem wypełniaczy zostały stworzone po to, aby te skutki skutecznie niwelować. Wyjaśniamy, jak wygląda wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.
Rodzaje wypełniaczy
W medycynie estetycznej wykorzystywanych jest kilka rodzajów wypełniaczy tkankowych. Najpopularniejszym z nich jest kwas hialuronowy. Inne wypełniacze to np.: atelokolagen, hydroksyapatyt wapnia. Wypełniacze występują w formie specjalistycznych preparatów przeznaczonych do ostrzykiwania. Ich rolą, jak sama nazwa wskazuje, jest wypełnianie ubytków w tkankach, a tym samym odmładzanie wyglądu twarzy. Wybór wypełniacza zależy w dużej mierze od wskazań. O tym, jakiego preparatu użyć powinien zdecydować lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji z pacjentem.
Jakie właściwości ma kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Jej zadaniem jest utrzymanie wody w tkankach – cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże 40 razy więcej wody, niż sama waży. W organizmie dorosłego człowieka znajduje się około 15 g tego naturalnego wypełniacza, z czego połowa w skórze. Kwas hialuronowy wpływa na utrzymanie nawilżenia i jędrności skóry. Sprawia, że w głębi skóry rozpoczynają się procesy regeneracyjne, które przyczyniają się do zdrowego, młodego wyglądu twarzy. Poza tym wspomaga też gojenie się ran, stymulując wytwarzanie czynników wzrostu i zapobiegając bliznowaceniu tkanek.
W jaki sposób używa się wypełniacza zmarszczek?
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, z którego skorzystasz m.in. w warszawskiej Klinice Miracki, to mało inwazyjny i wyjątkowo skuteczny zabieg odmładzający. Procedura zajmuje nie dłużej niż 45 minut i wykonywana jest przez lekarza medycyny estetycznej. Rozpoczyna się od miejscowego znieczulenia skóry. Wypełnianie zmarszczek polega na precyzyjnym wstrzyknięciu niewielkiej ilości preparatu z kwasem hialuronowym w wybrany obszar twarzy. Następnie lekarz rozmasowuje skórę, aby równomiernie rozprowadzić wypełniacz w skórze. Gdy celem zabiegu jest powiększenie ust, wypełniacz wprowadzany jest delikatnie i precyzyjnie do tak zwanej czerwieni wargowej, gdzie zostaje delikatnie uformowany. Kwas hialuronowy aplikuje się również za pomocą mezoterapii igłowej, czyli zabiegu polegającego na serii wielu niewielkich zastrzyków.
Jakie zastosowanie mają wypełniacze?
Kwas hialuronowy to substancja bezpieczna, niealergizująca, odpowiednia również dla osób o cerze wrażliwej i naczynkowej. Zabiegi, w jakich stosuje się wypełniacz to m.in.:
- wypełnianie zmarszczek,
- powiększanie ust,
- podniesienie policzków,
- podkreślenie kości policzkowych,
- poprawienie owalu twarzy,
- redukcja blizn,
- korekta nosa,
- mezoterapia igłowa na twarz w celu nawilżenia, rewitalizacji i poprawy ogólnej kondycji skóry,
- mezoterapia skóry głowy w celu pobudzenia włosów do wzrostu.
Efekty po zastosowaniu wypełniacza pojawiają się niemal od razu. Najszybciej widoczne są rezultaty takich zabiegów, jak wypełnianie ust czy redukcja zmarszczek. Na efekty mezoterapii igłowej, która opiera się głównie na pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze, trzeba poczekać nieco dłużej – do momentu wytworzenia nowego kolagenu i elastyny, co może potrwać kilka tygodni. Efekt po zabiegu utrzymuje się zwykle od kilku do kilkunastu miesięcy, po czym kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu. Iniekcję wypełniacza można powtarzać regularnie zgodnie z zaleceniami lekarza medycyny estetycznej.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wypełniania zmarszczek, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.
Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/
Comments are closed.