Wśród licznych propozycji mebli ogrodowych rattan cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od wielu lat. Rattanowe meble tworzone z naturalnych pnączy to jedna z najlepszych ozdób przestrzeni wypoczynkowych, ale też gwarancja doskonałego wypoczynku. Jakie meble rattanowe wybrać, aby nasz taras czy ogród zachęcały do relaksu? Jak chronić meble rattanowe w okresie zimy?

Rattanowe meble w naszych ogrodach

Rattanowe meble to jeden z najchętniej kupowanych produktów w sklepach producentów wyposażenia ogrodowego – twierdzą specjaliści. Meble z rattanu odznaczają się lekkością, wyjątkowym designem, jak również gwarancją wygody. Nowoczesne rattanowe meble powstają z pnączy pozyskiwanych z upraw o zrównoważonym rozwoju. Oznacza to, że pozyskiwanie rattanu nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne, nie degraduje go.

Rattanowe meble doskonale spisują się w polskich ogrodach, na tarasach, ale również na werandach czy w strefach wypoczynkowych pensjonatów czy hoteli. Meble rattanowe doskonale sprawdzają się jako element wyposażenia restauracji czy kawiarni – nadają uroku i charakteru wnętrzom. Niska waga mebla rattanowego sprawia, że jego podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia żadnego problemu.

Jak chronić rattanowe meble zimą?

W okresie jesieni i zimy meble rattanowe powinny być przeniesione pod dach, najlepiej do wnętrza – muszą być one przechowywane w pomieszczeniach przewiewnych, gdzie nie będzie im zagrażała wilgoć. Przed zimowaniem meble warto wyczyścić przy pomocy suchej gąbki lub miotełki, aby pozbyć się kurzu czy drobinek błota. Dobrym rozwiązaniem może być również stosowanie pokrowców ogrodowych, które pozwolą na ograniczenie osadzania się kurzu na powierzchni mebla. Przepuszczalna struktura pozwoli na stałe wentylowanie mebla i niedopuszczenie do jego przesuszenia, co skutkowałoby zwiększoną możliwością łamania.

Comments are closed.

zobacz wiecej zobacz wiecej zobacz wiecej