Dlaczego warto trzymać rośliny? O ich wyjątkowych właściwościach na pewno wszyscy wiedzą. Poza tym są przecież niezwykle dekoracyjne i efektowne. Mało tego, pasują właściwie do każdego wnętrza, a odpowiednio wyeksponowane zmieniają wygląd całego otoczenia. Tym bardziej, jeśli wraz z nimi zastosujemy donice dekoracyjne.

W czym trzymać rośliny w domu?

Aby domowe kwiaty pięknie się rozwijały, potrzebują odpowiednich warunków. Ważna jest więc temperatura, odpowiednia wilgotność czy stopień nasłonecznienia. Aby je odpowiednio wyeksponować, przydadzą się nam różnego rodzaju osłonki, doniczki czy kwietniki. Czym różni się osłonka od doniczki? Ta pierwsza oczywiście nie posiada dziurek w dnie, które są niezbędne, aby roślina dobrze się rozwijała.

Do osłonki możemy więc wstawić doniczkę z kwiatem, szczególnie gdy nie prezentuje się zbyt ładnie i tym samym osłonka będzie pełniła funkcję podstawki oraz dekoracji. Jeśli posiadamy piękne donice dekoracyjne, to wystarczy je tylko odpowiednio zaaranżować i skomponować ze stylem całego mieszkania, a będą eleganckim i stylowym dodatkiem. Tego nie powinno zabraknąć w każdym domu.

W czym trzymać rośliny na zewnątrz?

Oprócz roślin w domu, warto trzymać je również na zewnątrz. Można w ten sposób ozdobić między innymi wejście do domu. Efektowne donice dekoracyjne ustawione po bokach drzwi na pewno ocieplą i urozmaicą całą strefę wejścia. W okresie letnim możemy tam nawet ustawić rośliny z mieszkania, jeśli tylko możemy zapewnić im tam odpowiednio dużo cienia. Świetnie sprawdzą się tam na przykład oleandry czy aloesy.

Rośliny przed domem można również trzymać zimą. Trzeba tylko dobrać odpowiednie gatunki. Często są to różnego rodzaju iglaki i świerki, które nie rosną do dużych rozmiarów, a są cały czas zielone. Trzeba również pamiętać o doniczkach. Trzeba wybrać takie, które są odporne na mróz oraz na promieniowanie słoneczne. Mogą być wykonane na przykład z betonu lub kamienia.

Do nowoczesnego i retro wnętrza

Różnorodny wybór donic dekoracyjnych pozwala na zaaranżowanie ich do każdego stylu. W nowoczesnym wnętrzu sprawdzą się takie o geometrycznych kształtach w uniwersalnej kolorystyce jak czerń czy biel. Mogą być wykonane z betony, metalu czy stali, a także specjalnego tworzywa sztucznego. Wszystko zależy od naszej pomysłowości.

Do wnętrza w stylu retro świetnie będą pasować ceramiczne i kamienne doniczki o finezyjnych i okrągłych kształtach. Mogą być kolorowe jak i jednolite, możemy również pomalować je sami. Takie doniczki sprawdzą się również do małych ziołowych ogródków.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.

Bambusové lampy - pôsobivé doplnky na vašu terasu Nábytok z umelého ratanu - oplatí sa ho mať v záhrade?  Ochranné kryty na záhradné slnečníky