Metoda hybrydowa zdobienia paznokci to rodzaj manicure cieszący się coraz większą popularnością. Niezwykle trwały i efektowny, pozwala na uzyskanie długo utrzymującego się i pięknie wyglądającego efektu.

Manicure hybrydowy – co powinno znaleźć się w domowym zestawie do hybryd?

Jeżeli zastanawiamy się nad samodzielnym nałożeniem hybryd w domu, powinniśmy koniecznie zaopatrzyć się w zestaw do hybrydowego zdobienia paznokci. Na zestaw do hybrydowej metody zdobienia paznokci składają się najczęściej następujące akcesoria:

  • lampa UV,
  • baza oraz top,
  • zestaw lakierów hybrydowych w popularnych, w miarę neutralnych kolorach
  • odtłuszczacz i aceton

Przy stosowaniu metody hybrydowej zdobienia paznokci pod żadnym pozorem nie można zapominać o odpowiednim usunięciu starego lakieru. Jeżeli więc gotowy zestaw nie został wyposażony w odpowiedni preparat do ściągania lakieru, należy zaopatrzyć się w zestaw do ściągania hybryd, który zawiera specjalny zmywacz do lakieru hybrydowego, klipsy, blok polerski oraz drewniane, odpowiednio wyprofilowane patyczki. Nieumiejętne ściąganie hybryd może doprowadzić do poważnych i trudnych w odbudowie uszkodzeń paznokci.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci – zalety

Do głównych zalet manicure hybrydowego należy z pewnością jego duża trwałość. Przy pomocy hybrydowej metody zdobienia paznokci można uzyskać efekt, który utrzyma się nawet do kilkunastu dni.

Dodatkowo lakiery hybrydowe chronią i wzmacniają nawet najbardziej osłabioną płytkę. Przy wyborze lakierów hybrydowych można zdecydować się za zakup bazy wzbogaconej o minerały, która dodatkowo zatroszczy się o poprawę stanu płytki paznokcia.

Manicure hybrydowy jest również stosunkowo łatwy wykonaniu. Odrobina praktyki i zapał bardzo często wystarczą, by móc samodzielnie wykonać ten typ manicure.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Wykonanie manicure hybrydowego to nic trudnego. Należy rozpocząć od spiłowania płytki paznokci blokiem polerskim i ich odtłuszczenia. Następnie na paznokcie trzeba nałożyć przezroczystą bazę i utwardzić ją pod lampą UV. Kolejny krok to nałożenie pierwszej warstwy kolorowego lakieru i jej utwardzenie. Nakładanie koloru należy powtarzać do momentu uzyskania satysfakcjonującego pokrycia paznokci oraz gładkiego, równomiernego koloru. Cały proces kończy się nałożeniem i utwardzeniem topu i ponownym użyciem odtłuszczacza.

Manicure hybrydowy, podobnie jak każdy inny typ manicure, warto urozmaicić zabiegiem pielęgnacyjny dłoni. Aromatyczny peeling, połączony z masażem przyniesie ukojenie nawet najbardziej zmęczonym i zapracowanym dłoniom.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.

https://iclear.pl zobacz wiecej zobacz wiecej