Samochody ciężarowe są pojazdami, o które trzeba szczególnie dbać. Jest to związane z ogromnymi obciążeniami jakie są na nich narzucane. Muszą transportować ogromne ilości towarów, którymi wypełnione są naczepy. Ciągłe zerwania, włączanie się do ruchu i nagłe hamowania potrafią mocno eksploatować części samochodów ciężarowych. W takim wypadku prędzej czy później najważniejsze części pojazdów będą musiały być wymienione. Wtedy dobra hurtownia części zamiennych może okazać się na wagę złota.

 

Pokaźna hurtownia części zamiennych – co zapewnia?

 

W dzisiejszych czasach praktycznie każda firma przewozowa TSL posiada własną zaprzyjaźnioną hurtownie części zamiennych. W tej branży czas to pieniądz. Niestety podczas niektórych awarii i usterek istnieje konieczność sprowadzania części z różnych miejsc na świecie. Niestety w takim wypadku czeka się na nie dniami, a nawet tygodniami w zależności od tempa wysłania paczki. W takim wypadku przedsiębiorca, który nie ma dodatkowych wolnych pojazdów może na tym bardzo ucierpieć.

 

Jest to związane z przyjęciem zlecenia przez przedsiębiorcę, podpisaniem umowy i zobowiązaniem dotrzymania się konkretnego terminu. Kiedy samochód ciężarowy stoi i czeka na daną część może nie dotrzymać terminowości zrealizowania danego zlecenia. Niestety w tej branży terminy to świętość dlatego niedotrzymanie terminu wiąże się z złamaniem warunków umowy i dotkliwymi karami. Istnieje inna opcja wynajęcia samochodu ciężarowego jednak jest ona również kosztowna. Dlatego najlepiej posiadać dobrą hurtownię części zamiennych, która posiada szeroki asortyment i bardzo dobrze kontakty. Wtedy hurtownia części zamiennych może błyskawicznie zamówić daną część i zamontować ją do pozostawionego samochodu ciężarowego niejako przywracając go do życia.

 

Podsumowanie

 

Samochody to tylko rzeczy dlatego mają tendencję do psucia się. Mimo wszystko samochody ciężarowe są o wiele bardziej eksploatowane niż samochody osobowe dlatego mogą psuć się nieco częściej. Jednak powinno być to wliczone w ryzyko prowadzenia każdej firmy TSL.

Comments are closed.

zobacz wiecej https://beesafe.pl/porady/samochod-do-20-tys/ ubezpieczenie szkolne