Niezależnie od tego, czy pracujemy jako mechanik na przykład w utrzymaniu ruchu, czy jesteśmy domorosłymi serwisantami, zawsze będą nam przydatne pewne narzędzia, które są wręcz nieodzowne przy różnego rodzaju pracach naprawczych.

Uszczelki

Uszczelki kojarzą nam się głównie z hydrauliką i skojarzenie jest to dobre, aczkolwiek większość z nas kojarzy samo określenie hydraulika, z kranem cieknącym w naszym domu. Choć i to jest w pewnym stopniu dobre skojarzenie, to faktem jest, że z hydrauliką zderzymy się pewnie nieraz w innych sytuacjach niż tylko cieknące kolanko lub kran w zlewie.

Cieknący kran oznacza problem hydrauliczny, ale takim samym określeniem nazwać musimy wszelkie wycieki w samochodzie lub z wysokociśnieniowej prasy hydraulicznej. Załatanie wycieków wymaga użycia uszczelek, a tych jest wiele standardów, rodzajów i tym podobne. Posiadanie każdej uszczelki w domu czy na stanie w magazynie utrzymania ruchu w fabryce jest w zasadzie niemożliwe.

Techniczna mata silikonowa

Techniczna mata silikonowa jest odpowiedzią na nasuwające się samo pytanie: co zrobić w takiej sytuacji? Techniczna mata silikonowa jest popularnym materiałem, wykorzystywanym do wykonywania wszelkiego rodzaju uszczelnień.

Jej właściwości mechaniczne oraz chemiczne predysponują ją do tego, aby móc samodzielnie z jej pomocą wykonać niemal każdą uszczelkę, jakiej potrzebujemy. Mechanicy w zakładach produkcyjnych zawsze posiadają na podorędziu techniczną matę silikonową, ponieważ z niej mogą wyciąć uszczelkę w każdym rozmiarze oraz o każdej grubości. (pod warunkiem, że posiadają silikonową matę techniczną o różnych grubościach). Jeśli taką matę mielibyśmy w domu, wówczas wiele napraw hydraulicznych poszłoby zdecydowanie szybciej i łatwiej.

Młotki, taśmy, kombinerki, klucze

Zarówno w domu, jak i w dużym zakładzie produkcyjnym, każdy powinien mieć pod ręką bardzo uniwersalne i wszechstronne narzędzia, które można by nazwać narzędziami pierwszego kontaktu lub pierwszego ratunku, w sytuacji, kiedy nie mamy narzędzi fachowych.

Młotek jest pierwszym z nich i wiadomo, że zawsze jest pomocny, kiedy trzeba użyć siły. Kombinerki, są pomocne wszędzie tam, gdzie zawodzą klucze. Taśma – czy to materiałowa wzmacniana, aluminiowa czy po prostu izolacyjna – każdy z nas zawsze lubi użyć taśmy wszędzie tam, gdzie dostęp jest ograniczony.

Klucze nastawne są osobną kategorią przydatnych narzędzi. Wielu profesjonalnych mechaników odradza ich częstego stosowania, ale z drugiej strony zaleca je mieć pod ręką, szczególnie wówczas, kiedy nie mamy kompletu fachowych kluczy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.maximat.pl/p559,techniczna-mata-silikonowa-1mm-na-stoly-produkcyjne-dowolna-wielkosc-i-ksztalt-na-zamowienie.html.

Comments are closed.

Doplnky k pergolám https://xann.pl/sitemap Ochranné kryty na rohové sedacie súpravy