Ceramika łazienkowa obejmuje elementy wyposażenia łazienki wykonane z różnych rodzajów materiałów będących pochodnymi gliny, pokryte szkliwem, a nie będące płytami ceramicznymi. Pojęcie to obejmuje między innymi: umywalki, zlewozmywaki, miski ustępowe stojące i wiszące, kompakty WC, bidety oraz wanny i brodziki.

Serie i komplety ceramiki łazienkowej

Zazwyczaj producenci proponują serie i komplety ceramiki łazienkowej utrzymane w jednej stylistyce, dzięki czemu można stworzyć atrakcyjne, nowoczesne i funkcjonalne miejsce kąpieli nawet w pomieszczeniach o małych gabarytach.

Bogactwo form i kształtów

Na rynku istnieje bogactwo wzorów i form ceramiki łazienkowej która może występować w różnych barwach i odcieniach. Dzięki temu, każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie propozycje idealne dla swoich potrzeb i oczekiwań.

Jakość ceramiki a jej cena

Jak w przypadku większości produktów, wyższa jakość elementów wyposażenia łazienki, wpływa na wzrost ich ceny. Wynika to zazwyczaj z różnic pomiędzy stosowanymi półproduktami, technologii wykonania oraz pracochłonności i czasochłonności całego procesu produkcji. Wyższa cena może również wynikać z dodatkowych właściwości produktu, jak na przykład obecności powłoki utrudniającej zbieranie się zanieczyszczeń i osadów na powierzchni wyrobu, ułatwiającej jego późniejsze użytkowanie oraz zapewnienie czystości i higieny. Niebagatelny wpływ na cenę produktu ceramicznego ma jego forma i kształt. W przypadku umywalek formy tradycyjne, opływowe i owalne są zazwyczaj tańsze, niż w przypadku wzorów bardziej oryginalnych i ekstrawaganckich, o zdecydowanych liniach i kształtach, w tym kątach prostych. Zazwyczaj pojawiające się na rynku nowości cechuje wysoka cena, która wraz z biegiem czasu zmniejsza się, często na skutek pojawienia się w dużej liczbie tańszych odpowiedników. Są również limitowane serie produktów, które mimo upływu czasu, zachowują prestiż i wysokie ceny.

Wytrzymałość

Ceramika łazienkowa jest z pozoru bardzo delikatna i krucha. W rzeczywistości jednak, przy zastosowaniu wysokich standardów produkcji i jakości użytych materiałów, końcowy produkt może być bardzo wytrzymały. Oczywiście nadal wymaga odrobiny uwagi i rozwagi podczas użytkowania.

Ceramika łazienkowa Oltens

W obliczu mnogości oferowanych na rynku produktów, co warte podkreślenia, ceramika łazienkowa Oltens, umiejętnie łączy wysoką jakość proponowanych elementów z ich przystępną ceną. Oferowane wyroby utrzymane są zgodnie z najnowszymi trendami w zakresie zastosowanych wzorów, form, faktury, detali, a także odcieni i palety zastosowanych barw.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ceramika Deante..

Comments are closed.

zobacz wiecje zobacz wiecej meble tarasowe