Alergia to coraz powszechniej występująca dolegliwość, która dotyka zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Wśród licznych alergenów wymienić należy choćby: kurz, roztocza, pyłki roślinne, pleśń czy sierść zwierząt. Alergia może mieć różnorodne nasilenie, jednak w wielu przypadkach skuteczną bronią w minimalizowaniu ryzyka jej występowania jest dbanie o czystość pomieszczeń. 

Wysoka higiena a ograniczenie reakcji alergicznych

Zmniejszenie czasu oraz częstotliwości ekspozycji na wymienione powyżej alergeny, może w znacznym stopniu ograniczyć częstotliwość występowania przykrych dolegliwości. Jednakże, podczas sprzątania pomieszczeń należy brać pod uwagę fakt, że stosowane środki chemiczne mogą również przyczyniać się do zaogniania choroby, a zawarte w nich silne związki powodować na przykład zmiany skórne. W tym przypadku należy unikać stosowania produktów, w których składzie występuje miedzy innymi: formaldehyd, amoniak, laurylosiarczan sodu, D-limonen czy podchloryn sodu. Tego typu związki występować mogą w produktach do usuwania pleśni, płynach do mycia naczyń, środkach do prania czy preparatach do dezynfekcji. 

Ekologiczne i naturalne środki czystości

Domowe środki czystości są doskonałą alternatywą dla groźnych dla zdrowia gotowych preparatów dostępnych w sprzedaży. Cechują się one prostym składem, który oparty jest na produktach powszechnie występujących w każdym domu. Co istotne, domowe środki czystości dla alergikówcechują się wysoką skutecznością działania oraz niską ceną.   

Ocet      

Ocet z powodzeniem można wykorzystać do sporządzenia bardzo skutecznego i uniwersalnego domowego środka czyszczącego. Rozcieńczony wodą może być bowiem wykorzystywany jako środek dezynfekujący w kuchni czy łazience. Nie powinien on być jedynie stosowany na powierzchnie marmurowe lub w kontakcie z innymi preparatami na bazie chloru.     

Soda oczyszczona 

Kolejnym bardzo skutecznym środkiem do czyszczenia jest pasta powstała na skutek zmieszania sody oczyszczonej oraz wody. Można ją wykorzystywać w celu czyszczenia wanny, zlewu, toalety, a nawet elementów wykonanych z chromu, aluminium czy stali nierdzewnej. Ponadto, do pasty można dodać sok z cytryny, dzięki czemu można ją będzie stosować podczas polerowania wyrobów miedzianych oraz mosiężnych. Pasta cytrynowa skutecznie usuwa również uciążliwe plamy z twardej wody oraz pozostałości po stosowanym mydle. Co ważne, taka pasta może być również stosowana jako skuteczny środek do usuwania nieprzyjemnych zapachów, a nawet udrażniania syfonów i rur kanalizacyjnych. 

Zobacz także https://xlblog.pl

Comments are closed.

zobacz wiecej https://myvatn.org Meble Balkonowe