O czym należy pamiętać, projektując aneksy kuchenne? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Nie można zapomnieć o tym, że pomijanie pewnych, oczywistych zasad, może wpłynąć na nasz komfort użytkowania. Lepiej uwzględnić je w swoich założeniach – nawet, jeżeli nie do końca nam się one podobają.

Wielofunkcyjne pomieszczenie

Wiele osób zapomina o tym, że tak naprawdę aneksy kuchenne to tak naprawdę wielofunkcyjne pomieszczenia. Nie tylko przygotowujemy tak potrawy, ale bardzo często jest to miejsce, które wykorzystywane jest do tzw.ploteczek przy kawie z najbliższą przyjaciółką, czy też do spotkań rodzinnych. Dzieci przychodzą do kuchni (tak, nawet do aneksu!) po to, aby rozwiązać zadania domowe pod okiem mamy/taty, którzy w tym czasie będą podgrzewać ciepły obiad. Przykładów można podać naprawdę dużo. Uwzględniając projekt kuchni, należy również pamiętać o takich rzeczach, aby być w pełni zadowolonym – nawet, jeżeli chodzi o aneks.

Aneksy kuchenne – co należy wziąć pod uwagę?

Aranżacja kuchenna powinna uwzględniać takie czynniki, jak:

  • ilość domowników – w szczególności, jeżeli ma się tu znaleźć wspólny stół do jedzenia,
  • ilość osób, które będą gotować stale – w szczególności, jeżeli do gotowania na bieżąco będą podchodzić dwie lub więcej osób, każda z nich musi mieć odpowiednią ilość miejsca dla siebie,
  • wiek domowników – w przypadku dzieci należy postarać się o odpowiednie zabezpieczenia, aby mieć pewność, że nikt sobie nie zrobi krzywdy. W szczególności, że aneks będzie przestrzenią otwartą dla wszystkich. 

Comments are closed.

zobacz wiecej zobacz wiecej zobacz wiecje